Kulki gejszy

Kulki gejszy

O kulkach gejszy

Kulki Ben Wa ( nazywane kulami orgazmu lub kulkami gejszy) istnieją od wielu lat, ale to trylogia 50 Shades of Grey je rozsławiła. Ostatnio przeczytałam, że 90% Polek słyszało o nich dzięki właśnie trylogii autorstwa E. L. James. Na cały świecie zainteresowanie kulkami gejszy sięgnęło zenitu.

Dlaczego warto je mieć?
 Kulki gejszy mają pozytywny wpływ na dwa ważne aspekty życia kobiety.

 Pierwszy oczywiście to po prostu lepszy seks. Częste korzystanie
z kulek nie tylko sprawia, że mamy większą ochotę na seks, ale również zwiększa szansę na osiągnięcie orgazmu pochwowego, ponieważ ćwiczą nasze mięśnie kegla., doznania z seksu stają się większe nie tylko dla nas ale również dla partnera. Podczas stosunku świadomie kontrolujesz mięśnie wokół penisa partnera i zwiększasz jego odczucia.

Pamiętać trzeba jeszcze o d drugim bardzo ważnym pozytywnym wpływie na nasz organizm czyli o zdrowiu.

Kulki to nie tylko gadżet czysto erotyczny. Dzięki swemu kształtu doskonale trenują mięśnie dna miednicy dlatego są idealne dla każdej kobiety w każdym wieku.

Dla kobiet planujących ciążę wzmocnione mięśnie mogą zapewnić łatwiejszy i mniej bolesny poród. Natomiast po 6 tygodniach po porodzie możemy ponownie z ich pomocą wracać do „formy”.
Dzięki regularnym ćwiczeniom wzmocnione mięśnie zapobiegają również opadaniu macicy .

Wiadomo z wiekiem mięśnie trudniej utrzymać w formie wiedzą o tym doskonale kobiety po porodach naturalnych i te 50+. Często pojawia się problem nie trzymania moczu, ale spokojnie tu z pomocą znowu idą nam nasze kuleczki. Lekarze ginekolodzy oraz położne twierdzą, że właśnie dzięki kulkom a raczej regularnym ich używaniu już po kilku tygodniach możemy pozbyć się problemu nie trzymania moczu.

 Rodzaje kulek

Obecnie dostępne kulki są w różnych rozmiarach, wadze i kształtach co jest ogromnym plusem, ale można się w tym wszystkim pogubić. Kulki można używać pojedynczo lub łączyć w pary. Często w jednej kulce znajduje się druga mniejsza i cięższa, która kołysze się w przód i tył gdy kobieta się porusza co również jest dobrym treningiem.

Dla kobiet młodych lub o drobnej budowie ciała, zaczynających swoją przygodę z kulkami , oraz tych, które cierpią na np. tyłozgięcie macicy zaleca się używanie pojedynczych kulek, podwójne mogą powodować dyskomfort lub ból.

Dla pań po 30 roku życia o typowej budowie ciała oraz tych które są już po naturalnych porodach dobrym rozwiązaniem są kulki podwójne.

Jeśli cierpimy na nietrzymanie moczu wtedy pomogą nam kulki progresywne. W zestawie na ogół znajdują się trzy kulki w różnych kształtach i o różnej wadze. Zaczynamy od tej największej i najlżejszej pozwalając naszym mięśniom na przyzwyczajenie się oraz wzmocnienie.
Po ok. 3-6 tygodniach możemy zmniejszyć rozmiar kulki. Gdy już środkowa okaże się zbyt duża i lekka wyciągamy trzecią najmniejszą i najcięższą.

 W zależności jakiego efektu oczekujemy możemy z łatwością dobrać kulki.

Ogólnie powinnyśmy zaczynać od większych, lżejszych kulek, ponieważ łatwiej je utrzymać. Następnie, gdy mięśnie się wzmacniają zmniejszamy rozmiar i zwiększamy ciężar. Niektóre kobiety, są w stanie używać średnicy około 15 mm. Kulki, które mają w sobie mniejszą, cięższą kulkę, wydają się wywoływać najwięcej przyjemności seksualnej, ponieważ pobudzają kobietę, kiedy się z nimi porusza. Ten typy kulek może dość szybko doprowadzić do orgazmu.

Przy zakupie.

Pamiętaj, że kulki powinny być wykonane z silikonu dobrej jakości, który nie uczula, nie podrażnia, nie pochłania zapachu oraz jest łatwy w utrzymaniu czystości. Sznurek nie powinien pochłaniać wilgoci.
Unikaj tanich plastikowych kulek połączonych sznurkiem szybko łapiącym wilgoć dodatkowo możesz stać się chodzącą grzechotką ;).
Warto zainwestować w kulki dobrej jakości ponieważ mogą Ci służyć wiele lat.

Higiena

Przed i po użyciu przemyj kulki ciepłą wodą z mydłem lub żelem do higieny intymnej. NIGDY ABSOLUTNIE ICH NIE WYPARZAJ!

Aplikacja

Przed każdą aplikacją należy umyć kulki w ciepłej wodzie z mydłem lub żelem do higieny intymnej następnie niewielką ilość lubrykantu na bazie wody rozsmaruj na powierzchni kulki. Kulkę umieszczamy na tej samej głębokości jak tampon. Zbyt płytkie ich osadzenie może powodować uwieranie.

Kulki można włożyć w dowolnym momencie. Po założeniu możemy iść na spacer, biegać, pływać, na siłownię. Można je nosić od 15 minut do 2-3 godzin dziennie do 4-5 razy w tygodniu

Przeciwwskazania

Jeżeli chciałabyś używać kulek w czasie ciąży powinnaś to skonsultować ze swoim ginekologiem.
Nie powinno się używać kulek trakcie okresu.Kulki są fantastyczne do gry solo i oczywiście do gry wstępnej, zanim para zacznie uprawiać seks. I faktycznie można ich używać podczas stosunku (bez szans na ich zniknięcie). Kobiety, które używają kuleczek donoszą, że mają silniejsze skurcze podczas orgazmu. Mężczyźni oczywiście kochają je ze względu na korzyści, jakie zapewniają w wzmocnieniu pochwy. Z wielu powodów, w tym zdrowotnych, są one naprawdę inwestycją w przyszłe życie seksualne!

 

Wszystkie komentarze

Odpowiedz