Jaki wibrator wybrać?W zależności od tego kto kupuje odpowiedź może być inna. Wybór czyniony przez kobiety dla swojego własnego i prywatnego użytku bardzo często będzie inny niż tej samej kobiety zakup do wspólnego używania z partnerem. A z kolei ten sam partner kupując wibrator dla tej samej kobiety wybierze jeszcze inny model. Część kobiet będzie brała pod uwagę funkcjonalność, sposób pobudzenia czy kolor. Z kolei wcale nie rzadko męskim argumentem będzie wybranie wibratora o wielkości mniejszej niż jego członek by wykluczyć zagrożenia. Albo odwrotnie, wielkiego jak widziany na filmach porno, ale dla większości kobiet nie będzie on szczytem rozko.

 Decyzję o tym jaki  model wybrać podejmiecie sami, ja natomiast przedstawie pokrótce główne rodzaje wibratorów ze wskazaniem ich najprzyjemniejszych cech.

Na pewno już od początku założyliście, że nie ma jednego wibratora który zaspokoiłby wszystkie fantazje.

Pierwszy wibrator
 
Pierwszym przykładem będą wibratory kieszonkowe. Ta nazwa jest tłumaczeniem angielskiego zwrotu pocket rocket, oznaczającego kieszonkową rakietę. Niezbyt duże wibratory, będące właściwie głównie masażerami, ponieważ ze względu na swoją wielkość ledwie czubkiem wchodzą do dziurki. Są bardzo popularne wśród kobiet ponieważ dają niezwykle sympatyczną stymulację na łechtaczce, a która z pań tego nie lubi. Są również chętnie używane z partnerem , stanowiąc doskonałe uzupełnienie gry wstępnej.

Wibratory typu bullet, kieszonkowe

Podobne do nich są tak zwane bullet, czyli wibratory - pociski. Również niewielkie, czasami ledwo parę centymetrów nadających się tylko do stymulacji łechtaczki a czasami 6-8-10cm, które już jak najbardziej można poczuć, szczególnie jeśli mają bogaty wachlarz programów. Też bardzo często kobieta sięga po nie z partnerem, aczkolwiek są też specjalne…

 

… wibratory dla par. Co w nich specjalnego? Otóż kobieta nosi taki wibrator w waginie podczas seksu. Nie, bynajmniej nie zamiast członka partnera. Taka końcówka jest bardzo płaska, w zasadzie zawsze wykonana z delikatnego silikonu. Przylega do waginy, pobudzając kobietę od środka, czasem sięgając aż do punktu G. W tym samym czasie partner sprawia kobiecie rozkosz penetracj. Bardzo intensywna kombinacja, nie?

Wibratory dla Par podwójne
 Pod tą nazwą kryją się modele wywodzące się od pierwszych, powstałych sto lat temu z hakiem, wibratorów. Kształt obły, końcówka zazwyczaj zaokrąglona co pomaga w płynnej penetracji, czasami wzorowana na główce penisa. Najbardziej uniwersalny wibrator, sprawdzający się dobrze przy każdym rodzaju stymulacji. Jest to też jeden z najczęstszych zakupów u osób zaczynających przygodę z akcesoriami erotycznymi.

Klasyczny prosty wibrator

 Ale chyba jeszcze bardziej klasyczne są wibratory naturalistyczne. Tutaj nawiązania siłą rzeczy są widoczne na pierwszy rzut oka. Niemal zawsze będzie to podobna prawdziwej główka, często trzon pokrywają żyły, czasami – acz coraz rzadsze są takie modele mają też duże i zgrabne jądra. Można zaryzykować twierdzenie, że wybór pierwszego wibratora w większości przypadków pada albo na wzory klasyczne albo realistyczne albo też modele z gatunku mniejszych, jak bullet czy kieszonkowe, które skupiają się mocno na stymulacji łechtaczki bo do penetracji nawet się nie nadają.

Wibrator jak naturalny

I taki też wybór proponujemy wam. Jest dużo więcej do powiedzenia o rodzajach wibratorów, materiałów z których są wykonane, różnych funkcjach, niestandardowych opcjach o których większość ludzi nie ma nawet pojęcia, o kryteriach cenowych wreszcie. I jak najbardziej o tym powiemy w przyszłości.

Na razie zostańcie z moją sugestją co do rodzaju pierwszego wibratora. Krótka wskazówka co do materiału – proponujemy silikon, jest najbardziej uniwersalny, do niego zaś opakowanie żelu nawilżającego, najlepiej wodnego, na początek wystarczy buteleczka 100-150ml.

Wielkość wibratora dobieramy pod własne preferencje, a chyba każda kobieta wie jaki rozmiar lubi… Mężczyznom kupujący kobietom wibrator w prezencie podpowiadamy klasyczną wielkość: 3-3,5cm średnicy, 12-15 cm długości.

Cena… to najbardziej bolesna część zakupu. Niestety jeśli wibrator ma być skuteczny nie może kosztować kilkunastu złotych jak „hity” ze znanego serwisu aukcyjnego. W cenie około 100pln można mieć przyzwoity model, w granicach 150-200 można mieć wibrator naprawdę dobry i gwarantujący niezapomniane wrażenia. Najlepsze i najbardziej wypasione wibratory z najwyższej półki tzw. mercedesy kosztują od 350-60000 zł np. te z marki Lelo. Kształt czy kolor przy pierwszym zakupie naprawdę można wybrać kierując się oczami i tym, co nam się podoba. Efekt zastosowania dowolnego wibratora z naszej oferty będzie bowiem po prostu rozkoszny a resztę waszych wymagań sprecyzować może tylko i wyłącznie praktyka i użytkowanie.

Wszystkie komentarze

Odpowiedz